Dokonalý ženich

Svatební salon Paris

Dokonalý ženich

Svatba je bezesporu velká společenská událost. Každý si přeje vypadat co nejlépe. Muži dnes velmi pečlivě sledují módní trendy a pro svatební den to platí dvojnásob.

Zde najdete několik rad, jak vypadat perfektně a také pár tipů, jaké obleky a doplňky se dnes nosí. Současnému módnímu trendu vyhovuje několik variant vhodného oděvu.

Jednořadý oblek Dlouhé sako Oblek se stojáčkem Za prvé to může být jednořadý oblek s klasickou klopou doplněný vestou ze stejného nebo i odlišného materiálu. Vesta může být i kontrastní barvy, například v černém obleku vynikne vesta červená, ale i krémová. Měla by být z luxusních materiálů, aby podtrhla výjimečnost této slavnostní události. Kalhoty by měly být s jedním záhybem nebo úplně hladkým předním dílem. Do kalhot můžeme použít opasek, nejlépe stejné barvy i materiálu jako pánské boty.

Košile bílé nebo smetanové barva je nejvhodnější, ale může být i košile barevná. Sladíme -li ji s barvou kravaty, získá oblečení ženicha nový akcent. Barvy by měly být pouze v pastelových světlých odstínech. Světle modrá, růžová, fialková, světle zelená, apod.. Manžeta košile musí koukat z rukávu saka. Kravaty nebo askoty bez výrazných vzorů by měly barevně ladit s oblekem, vestou nebo doplňovat výraznější barvu šatů nevěsty.

Žaket Další možnou variantou je žaket. Střih žaketu vychází v zásadě z fraku, u něhož byly ustřiženy šosy. V Anglii je to svatební oblek, který uvidíte na všech pánech na svatbě. K žaketu patří bezpodmínečně vesta. Také může být kontrastní barvy, ale z luxusního materiálu. Košile bílá nebo smetanová, tzv. fraková a k tomu anglická mašle - askot. Vhodným doplňkem žaketu je cylindr. Žaket může být v černé nebo šedé barvě, ale šedý si může na svatbu obléci pouze ženich a otec nevěsty!

Smoking Třetí variantou je smoking. Provedení smokingu může být jednořadé i dvouřadé, s šálovou fazonou, klopou z leskovky nebo tzv. špic fazonou. Smoking může být černý, šedý i bílý. Košile se zalomenými límečky - fraková a k tomu motýlek nebo opět askot. V kapse obleku by neměl chybět kapesníček. Ke smokingu lze použít také cummerbund ( šerpu kolem pasu), která zakrývá přechod mezi páskem u kalhot a košilí. Zapíná se tak, aby sklady byly otevřenou částí nahoru.

Boty by měly barevně ladit s oblekem, k tmavému obleku volíme boty černé, popř. tmavé, ke světlému obleku boty hnědé nebo světlé. Ponožky sladěné k barvě obleku, dostatečně dlouhé, aby nebyla vidět holá noha ani když si muž dá nohu přes nohu. Na závěr se zmiňme o zapínání obleku. Nepsaným zákonem je zapínat tříknoflíkový oblek na horní dva knoflíky a dvouknoflíkový pouze na jeden vrchní. Oblek se stojáčkem nezapínáme u krku, smoking i žaket musí být vždy zapnuty a frak se nezapíná vůbec.

Svatební salon Paris | 28. října 38, 702 00 Moravská Ostrava | Otevírací doba: Po–Pá 9.30 – 18.00 hod., Sobota 9.00 – 12.00 hod.
Tel./Fax: 596 111 119, Mobil: 777 946 016, E-mail: info@salonparis.cz