Pánské boty

Pánské boty

Boty jsou velmi důležitým, ne-li nejdůležitějším prvkem pánského zevnějšku. Špatně zvolený typ nebo barva obuvi naprosto pokazí perfektní dojem pečlivě laděného oblečení ženicha. Může se vám to zdát přehnané, ale představte si perfektně oblečeného houslového virtuosa na koncertě, který je oblečen ve fraku a na nohách má sešlapané mokasíny se střapcem. Chcete-li ve svatební den vypadat opravdu skvěle, pořiďte si nové kvalitní boty. Při výběru obuvi záleží, jaký máte vybraný oblek a také jakou má barvu. Nevybírejte boty podle toho, které co nejvíce vynosíte, ale podle toho zda se k obleku hodí. Tato úvaha a šetřivost bývá nejčastější prohřešek pro dokonalý vzhled ženicha.

Escarpin - u nás známé jako lakýrky

Jsou to nízké boty bez šněrování, často s černou stužkou. Tradičně se nosí k fraku a příležitostně ke smokingu.

Derby

Výraz pro boty s otevřeným šněrováním i pro pevné střevíce s ozdobným perforováním

Balmoral

Společenské boty se zavřeným šněrováním, nazývané také zkráceně "bal" - nejluxusnější jsou typu "oxford"

Monkstrap

Boty, které se nešněrují, ale jsou na přezku a pouze se nazouvají.

Mokasíny

Označení pro boty, které se rovněž nešněrují, ale nazouvají. Jsou buď s hladkým předním dílem nebo se střapcem z kůže.

Pásek

Pásek je většinou kožený a provléká se poutky u kalhotového pasu, drží kalhoty na těle. Zde se o něm zmiňujeme, protože je dnes běžné, že vám k vybraným botám nabídnou pásek ze stejné kůže mnohdy i vzoru.

Vypínač obuvi

Dřevěné vypínací kopyto, které se vsune do bot, když je nenosíme. Kůže si udržuje tvar a dřevo do sebe natáhne vlhkost z boty. Zásada pro výběr barvy botů platí: k tmavému obleku boty černé, ke světlému obleku boty hnědé nebo světlé. Samozřejmě i ponožky musí ladit s oblekem a botami, takže pokud máte smetanový oblek a světlé boty, pořiďte si světlé ponožky. Jejich délka musí taková, že když si ženich přeloží nohy přes sebe, nesmí být vidět jeho odhalená noha.V ostravském saloně Paris nabízíme k prodeji pánské společenské boty. V nabídce máme boty v barvách - černá, hnědá a velmi světlá, která se hodí k našim světlým a bílým oblekům. Nebude-li vaše velikost skladem, rádi vám je objednáme. Námi nabízená obuv je celokožená a velkou předností je, že boty nabízíme ve velikostech 38 - 48.

<
Svatební salon Paris | 28. října 38, 702 00 Moravská Ostrava | Otevírací doba: Po–Pá 9.30 – 18.00 hod., Sobota 9.00 – 12.00 hod.
Tel./Fax: 596 111 119, Mobil: 777 946 016, E-mail: info@salonparis.cz